Apie klubą

…….norime Jums papasakoti mūsų klubo kilmės bei komandos pavadinimo istoriją.

Vilniaus rajono Kalvelių kaime visada mylėjo, myli ir, labai tikiuos, kad mylės visada, futbolą ir sportą.

Vaikai nuo mažens kieme ar stadione spardydavo kamuolį. Grįžę iš mokyklos jie dažnai pamiršdavo padaryti pamokas, pamiršdavo pavalgyti, nes jiems mieliau buvo žaisti futbolą. Iki vėlyvo vakaro jie būdavo futbolo aišktelėje, kol tėvai arba tėvų kaimynai, ar draugai vaikus pargindavo namo.

90 — iais metais jaunimas organizuodavo rungtynes tarp miestelių ir kaimų. Dažnai lankėsi Šumske ir Nemenčinėje. Galiausiai jaunimas subrendo ir panoro surengti tikrą turnyrą.

Vieną gražią naktį (!) du draugai susirinko po diskotekos kavinėje, kad pakalbėtų apie …futbolą. Tai buvo rimtas pokalbis apie komados kūrimą, komandos įvaizdį, aprangą.

Tai metais labai gerai žaidė  futbolą Italijos rinktinė su savo lyderiu Roberto Badžio. Mūsų futbolininkus labai imponavo italų žaidimas, todėl buvo nuspręsta, kad komanda bus pavadinta “Italija”.

Jau po mėnesio buvo suburta komanda. Komandos kapitonu buvo išrinktas Robert Petrosian. Iš pradžių komandos žaidėjai žaisdavo dėvėdami baltus marškinėlius, ant kurių buvo pavaizduoti įvairūs piešiniai. Pavadinimą “Italija” ir numerius žaidėjai darėsi iš senų mokyklinių kelnių.

Tokia apranga greitai nusidėvėjo ir teko važiuoti į Gariūnus ieškoti kitų marškinelių. Visą dieną ieškojome marškinelių ir nieko tinkamo neradome. Jau grįždami iš Gariūnų netyčia sutikome vaikiną, kuris pardavinėjo kamuolius. Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo vienas iš Rusvos (Rukainiai) komandos žaidėjų. Apsikeitėme kontaktais ir, žinoma, pakvietėm jų komandą pas mus į svečius sužaisti draugiškas rungtynes.

Per 1995 metus buvo sužaista daug draugiškų rungtynių. Futbolas Kalveliuose atsigavo. Padaugėjo sirgalių ir norinčių žaisti futbolą žmonių. Tais metais futbolas Kalveliuose gimė iš naujo.

Tai buvo mažas žingsnis formuojant komandą, organizuojant varžybas.

Pirmą oficialų turnyrą mums organizavo kunigas iš  Šumsko parapijos Dariušas  Stančikas.

Jis organizavo  turnyrą “Portugalijos kamuolys”, kurį tada laimėjo gerai žaidžianti Rusvos komanda. Mūsų komanda užėmė antrą vietą.

Bendradarbiavome su kunigu. Jis labai padėjo mūsų komandai ir bendram sporto vystymui Kalvelių seniūnijoje.

Kunigas mums ir pasiūlė pavadinati komandą Ave.Ko. Mes paklausėme, o ką tai reiškia? Kunigas atsakė, kad Ave — tai tegyvuoja, o Ko — tai sutrumpintas Kalvelių kaimo pavadinimas (lenkų kalba Kowalczuki). “Tegyvuoja Kalveliai” — taip skamba pilnas komandos pavadinimas. Pavadinimas mums labai patiko ir mes nusprendėme vietoje pavadinimo “Italija” pasivadinti tokiu gražiu ir įkvėpiančių pergalėms pavadinimu.

Nuo tuo laiko mes visur dalyvaujame vadindamiesi “Ave.Ko.”.

2008 m. vasario 6 d. mes oficialiai įregistravome pavadinimą “Ave.Ko.”.

Komanda “Ave.Ko.” ir dabar žaidžia įvairiuose turnyruose bei varžybose. Sporto klubas “Ave.Ko.” turi savo herbą, himną ir vėliavą. Tai kaip mažytė valstybė, kurioje tvyro futbolo dvasia, meilė sportui ir gimtinei.